משיכת פנסיה – מה לעשות ומה לא לעשות?

תוכן עניינים

משיכת פנסיה - מה לעשות ומה לא לעשות?

יחיאל קדם

יחיאל קדם

מתכנן פיננסי CFP, מתכנן פרישה. מומחה בתחום הפנסיוני ובתחום המיסוי הפנסיוני. ליווי בכירים בפרישה וליווי משפחות אמידות.

לקראת היציאה לפנסיה או בשלבי משיכת הקצבה, אתם נדרשים לקבל החלטות כלכליות חשובות ואף גורליות, שישפיעו על שארית חייכם.

בחירה נכונה תאפשר לכם ליצור את רמת החיים הרצויה ולממש את הכספים המגיעים לכם באופן שייטיב גם עם בני המשפחה. 

צוות תאודור – תכנון פיננסי ופנסיוני היברידי – מסבירים: מה חשוב לקחת בחשבון לפני משיכת פנסיה?

תכנון לפני משיכת פנסיה - למה זה חשוב?

עבור רבים, הגעה לגיל פרישה מהווה ציון דרך מהותי. זהו שינוי גורף, המשפיע על היבטים רבים – החל בהיבט התעסוקתי, חברתי, משפחתי ועד להיבטים בריאותיים ונפשיים וכמובן – בהיבט הפיננסי.

זהו הזמן שבו רוב האנשים מפסיקים להתפרנס ולפרנס בעזרת הכנסה קבועה ממקום העבודה ועוברים לקבלת קצבאות מסוגים שונים, סכומי חיסכון חד פעמיים או שילוב של השניים.

בשלב זה, גם מי שטרח, השקיע וחסך בחוכמה באפיקים שונים, צריך לתכנן ולהיערך מבעוד מועד, לקבל החלטות פיננסיות מושכלות ושקולות, כדי לבסס את רמת החיים הרצויה עם היציאה לגמלאות.

תיקון 161

מאיפה כדאי למשוך את הפנסיה?

ההחלטה האינטואיטיבית של רוב היוצאים לפרישה, היא למשוך את כספי הפנסיה מהגוף הפנסיוני המנהל את החיסכון העיקרי.

עם זאת, יש אלטרנטיבות רבות נוספות שחשוב להכיר, כדי לקבל החלטה שתאפשר לכם לחסוך משמעותית בהוצאות מיסוי ולמצות עד תום את ההטבות השונות להן אתם זכאים.

החלטה נכונה יכולה להגדיל את סכומי הפנסיה שלכם בעשרות אלפי שקלים ואף יותר וכל מה שנדרש כדי להבטיח לעצמכם את התוספת הנכבדת הזו לחיסכון הפנסיוני שלכם, זה לקבל החלטה מושכלת ושקולה – בעזרת מתכנן פרישה מקצועי.

למה כדאי לבצע משיכת פנסיה רק לאחר ייעוץ מקצועי?

הידעתם שבקרן פנסיה ישנן 40 אפשרויות לתשלום קצבה?

שלא כמו בעבר, בעידן הנוכחי קיים מספר עצום של אפשרויות לחיסכון פנסיוני.

מדובר על גופים שונים של חיסכון וקרנות פנסיה שונות, אשר לכל אחת ואחד מהם יש תקנון שונה, דמי ניהול שונים, ואף דרישות שונות של רגולציה ומיסוי.

כל אלה משפיעים כמובן על גובה הסכום הסופי אותו תהיו זכאים לקבל לאחר הפרישה.

לכן חשוב לאתר ולבחור את האפשרות האידיאלית למשיכת כספים מהפנסיה ואף לשקול חלופה שתאפשר לכם לקבל את הקצבה הגבוהה ביותר, בהתאם לחסכון שהצלחתם לצבור לאורך שנים רבות.

יישום נכון של ידע מקצועי וכלים רלוונטיים בתחום, יכולים לספק לכם את רמת החיים הרצויה לאורך הגיל השלישי ואף לאפשר לכם לתמוך במשפחה ככל שתרצו לעשות זאת.

אז איך מתכננים משיכת פנסיה?

תכנון חכם לקראת הפנסיה מתחיל בשלב המוקדם ביותר שניתן.

כל החלטה שאתם מקבלים לאורך החיים באשר למאפיינים השונים של החיסכון לתקופת הפנסיה, יכולה להשפיע על הסכום הסופי בעשרות אחוזים לכאן או לכאן.

משום כך, מתכנן פנסיוני מקצועי בונה עבור לקוחותיו תכנית הכנה לפרישה מותאמת אישית בהתאם לשלל מאפיינים של החוסך ומשפחתו בהווה ובעתיד, כולל גובה הכנסות וגובה הוצאות, רמת חיים רצויה בהווה ובעתיד, חזון, שאיפות וחלומות של החוסך ובני משפחתו ועוד.

כך אפשר להתייחס בצורה מקיפה והוליסטית לכל אפיקי החיסכון וההשקעה לצד כל הגורמים המשפיעים עליהם, כדי להפיק מהם את התועלת המקסימלית עבור החוסך ובמיוחד כאשר הוא רוצה לבצע משיכת פנסיה.

כדי לעשות זאת בצורה מדויקת ומותאמת ללקוח, יש להכיר באופן מעמיק ויסודי את כל האינפורמציה והתהליכים הבירוקרטיים הכוללים בין היתר: תקנות מס, הבדלים בין תקנוני קרנות פנסיה ואפיקי חיסכון שונים, עמלות ניהול ומסלולי השקעה, סוגיות מיסוי, תהליכי קיבוע זכויות, מעמד החסכונות הפנסיוניים ועוד. 

כאן נכנס לתמונה מתכנן פרישה מקצועי, אשר מצויד בכלים ובידע הרלוונטי, אשר יכול לנווט את התהליך, למנוע טעויות בנתיב הפיננסי ולהבטיח מיצוי אופטימלי של האפשרויות.

מוכנים למצות את המקסימום מהפנסיה שלכם?

בסופו של יום, כדי להפיק את הרווח המקסימלי מתוכניות הפנסיה, החסכונות וההשקעות שביצעתם לקראת הפרישה, חשוב לפעול מתוך בסיס רחב של ידע והיכרות מעמיקה עם התחום לרבות עבור משיכת פנסיה.

צוות תאודור – תכנון פרישה ופיננסים היברידי – מספק שירותי מומחים בתחום הפנסיה והפיננסים, שעובדים רק בשבילכם. צרו קשר לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות!

תוכן עניינים

לכל המאמרים

מהי קצבה מוכרת

תוכן עניינים מהי קצבה מוכרת? ואיך היא משפיעה על הנטו שלכם לאחר הפרישה. צרו קשר

רוצים לקבל יותר מהחסכון הפנסיוני שלכם? צרו קשר

עקבו אחרינו

קביעת פגישה אונליין עם מומחה

השאירו פרטים ומומחה של תאודור יחזור אליכם!